University of East Anglia – pasaulinis vystymo studijų lyderis

University of East Anglia mokosi apie 16000 studentų, kurių 4000 atvykę iš daugiau nei 120 užsienio šalių. Studijas šiame universitete renkasi ir lietuviai.

International Development (Tarptautinio vystymo) studijų programą pasirinkusi Laura Daukšytė stojo į University of East Anglia todėl, kad pastarosios studijos čia yra vertinamos itin gerai: 2019 m. QS reitinguose jos užima net 12 vietą pasaulyje. Be to, UEA galima pasirinkti praktiką: studentai turi galimybę vykti į besivystančias šalis ir atlikti stažuotę ar kurį laiką ten dirbti pagal savo studijuojamą specialybę. Laura pasirinko išvykti į Tadžikistaną ir ten besidarbuodama galėjo pritaikyti studijų metu įgytas teorines žinias praktikoje. Lauros bendramoksliai taip pat atliko praktikas užsienyje, o iš jų sugrįžę, visi programos studentai galėjo pasidalinti savo žiniomis, patirtimis ir geriau sužinoti apie skirtingas pasaulio kultūras.

Viena iš Laurai itin įstrigusių University of East Anglia vietų – biblioteka, kadangi labiausiai Laura mėgo mokytis būtent universiteto erdvėse. Biblioteka dirba kasdien 24 valandas per dieną, todėl studentai gali joje lankytis ir mokytis bet kuriuo metu. Netoli UEA bibliotekos telkšo ežeras, todėl norėdami pailsėti nuo mokslų studentai gali eiti pasivaikščioti ežero pakrante ir pravėdinti savo galvą ir mintis egzaminų sesijos metu. Kam patinka leisti laiką ne namuose ir ne gamtoje – studentai renkasi atsipalaidavimą ir gėrimus Union Pub. Sveiką gyvenimo būdą propaguojantys studentai už prieinamą kainą gali naudotis universiteto miestelio sporto įranga ir erdvėmis; Lauros mėgstamiausias užsiėmimas – plaukiojimas olimponio dydžio baseine arba aerobika ir stepas. University of East Anglia veikia daug studentiškų klubų ir organizacijų; Laurai teko dalyvauti International Students Society veikloje – ji dažnai rengia įvairius socialinio pobūdžio renginius, skirtus studentams, atvykusiems studijuoti iš užsienio šalių.

Gyvenimas Norvičo mieste, kuriame ir įsikyręs UEA universitetas – labia malonus, kadangi miestas – itin svetingas bei draugiškas studentams. Be to, čia studentai gali nesunkiai rasti sau tinkamų darbų ir derinti juos su studijomis universitete. Laurai teko dirbti miesto centre veikiančioje drabužių parduotuvėje bei bare.

UEA Teisės Fakultetas (George Littleboy nuotrauka)

Apie universitetą:

University of East Anglia pasauliniuose QS World University reitinguose 2019 m. užima 269-ąją vietą, o taip pat šis universitetas nuolat gerai įvertinamas pagal studentų patirtis. 2016 m. jo miestelis Times Higher Education reitinguose paskelbtas geriausiu studentų miesteliu visoje Didžiojoje Britanijoje.

Universiteto miestelis įsikūręs 1,3 km² teritorijoje vos už 3 kilomentrų nuo Norvičo centro. University of East Anglia yra Norvičo Mokslo Parko – vieno didžiausių Europoje tyrimų centro – partneris ir lyderis. Mokslo parke atliekami svarbūs aplinkosaugos, sveikatos ir augalų mokslo tyrimai. Prie jų aktyviai prisideda ir UEA. Verta pažymėti, jog be anksčiau minėtų Development studies čia siūlomos ir itin stiprios aplinkosaugos, geografijos, žemės ir jūrų mokslų programos.

Šiame universitete studijuojantis jaunimas gali įsitraukti į kurios nors iš universitete veikiančios organizacijos veiklą – o rinktis gali iš daugiau nei 200 skirtingų klubų bei draugijų. Studentų atstovybė rūpinasi gyvos muzikos koncertų ir kitų renginių organizavimu, todėl laisvu nuo studijų laiku nuobodžiauti tikrai netenka.

Pats Norvičo miestas – vienas gyviausių, patraukliausių bei autentiškiausių miestų Europoje. Jis lengvai pasiekiamas automobiliu, traukiniu, autobusu ar lėktuvu. Kelionė iš Norvičo į Londoną traukiniu trunka vos 2 valandas.

Jeigu norite studijuoti University of East Anglia – kreipkitės į StudyUK – padėsime pakliūti į savo svajonių specialybę šiame Didžiosios Britanijos universitete.

Registruokis nemokamai konsultacijai jau dabar

Karaliaus Mindaugo pr. 37, Kaune

biure

Telefonu, Messenger arba Skype

Online

Padedame visiems studentams iš Lietuvos nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos.