Sužinok genetikos ir visatos paslaptis – studijuok University of Leicester!

The University of Leicester – Lesterio universitetas – tai valstybinis į mokslinius tyrimus orientuotas universitetas Lesterio mieste, Anglijoje. Pats žymiausias Lesterio Universiteto mokslininkų pasiekimas – DNR profiliavimo technologijos atradimas bei karaliaus Ričardo III-ojo palaikų identifikavimas naudojantis šiuo metodu. Šiai Anglijos aukštojo mokslo įstaigai universiteto statusas buvo suteiktas 1957-aisiais.

2018/2019 m. Lesterio Universitetas The Sunday Times Good University Guide reitinguose iš visų Didžiojoje Britanijoje veikiančių universitetų užėmė 34-ąją vietą, o The Complete University Guide reitinguose – 29-ąją vietą. Pagal 2018 m. Times Higher Education pasaulio universitetų reitingus, Lesterio Universitetas atsiduria tarp 200 geriausių pasaulio universitetų. Universitetas nuolat yra puikiai įvertinamas už dėstymo kokybę. 19 studijų sričių Quality Assurance Agency įvertintos puikiai (“Excellent”), o 2005, 2006, 2007 ir 2009 m. Nacionalinės Studentų Apklausos metu Lesteris pagal studentų pasitenkinimą studijomis Didžiojoje Britanijoje užėmė pirmą vietą. 2008 m. lyderio titulą Lesterio Universitetas perleido prestižiniam Kembridžo universitetui.

Pagrindinis Lesterio universiteto miestelis įsikūręs į pietus nuo miesto centro, greta Viktorijos parko. Visas universitetas veikia koledžų principu. Šiuo metu universitete yra Gyvybės mokslų koledžas, nuo 1971 m. veikianti Lesterio medicinos mokykla, STEM mokslų koledžas su moderniu fizikos ir astronomijos mokslų departamentu, 20 colių teleskopu ir ALICE 3400+ superkompiuteriu, bei Menų, socialinių ir humanitarinių mokslų koledžas.

Universiteto mokslininkai atlieka daug reikšmingų tyrimų astrofizikos, biochemijos ir genetikos mokslų srityse. Seras Alecas Jeffreys 1984-aisias Lesterio universitete išrado ir išvystė DNR profiliavimo technologijas, o šiuo metu Lesterio universitetas yra vienas didžiausių kosmoso tyrimų akademinių centrų visoje Europoje. Čia konstruojami kosmoso zondai, iš kurių žymiausias – Mars Lander Beagle 2. Keno Poundso vadovaujami Lesterio universiteto fizikai daug darbuojasi su Alberto Enšteino Reliatyvumo teorija ir juodųjų skylių tyrinėjimais. Be to, Lesterio universitetas net du kartus buvo apdovanotas prestižiniu Queen’s Anniversary Prizu – 1994-aisiais fizikos ir astronomijos mokslų srityje, o 2002 – už savo indėlį į genetikos mokslą. Taip pat šis universitetas yra labai stiprus archeologijos ir senovės istorijos moksluose bei tyrimuose – 2014 m. Research Excellence Framework įvertino Lesterio universitete atliekamus tyrimus pasauliniame lygmenyje; Didžiojoje Britanijoje universiteto archeologijos mokslams skirta 6-oji vieta.

Lesterio universitete darbuojasi tokie žymūs mokslininkai kaip sociologas Anthony Giddens, medžiagų ir teismo ekspertizės inžinerijos specialistė Sarah Hainsworth, analizavusi Ričardo III-ojo skeletą, NASA astronautas, fizikas Jeffrey A. Hoffmanas bei kiti. Šiuo metu universitete studijuoja daugiau nei 16 000 studentų, kuriuos atstovauja Studentų Sąjunga, turinti virš 220 skirtingų studentiškų draugijų. Leicesterio universitetą baigė tokie žymūs žmonės kaip fizikinės chemijos specialistas Peteris Atkinsas, žurnalo „Nature“ vyriausiasis redaktorius Phillip‘as Campbell‘as, buvusi Anglijos Žaliųjų Partijos lyderė Natalie Bennet, buvusi Kosovo prezidentė Atifete Jahjaga, buvęs Suomijos Ministras Pirmininkas Jyrki Katainen ir kiti.

Studijuok University of Leicester ir tu! StudyUK padės sutvarkyti visus reikalingus dokumentus!

Registruokis nemokamai konsultacijai jau dabar

Karaliaus Mindaugo pr. 37, Kaune

biure

Telefonu, Messenger arba Skype

Online

Padedame visiems studentams iš Lietuvos nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos.