StudyUK ekspertė aplankė Newcastle universitetą

StudyUK stengiasi kuo geriau pažinti Didžiosios Britanijos universitetus, todėl studijų užsienyje ekspertė Ugnė dažnai lankosi pačiuose universitetuose, kur gali ne tik apsidairyti po auditorijas, laboratorijas ir kitas universitetų patalpas, bet ir užduoti svarbiausius klausimus apie studijas tiesiai dėstytojams bei neakademiniam personalui.

Rudens pradžioje buvo aplankytas Newcastle universitetas. Ši aukštojo mokslo įstaiga 2020 m. QS World University reitinguose užima aukštą 146-ąją vietą, ir yra 21-asis Didžiojoje Britanijoje, o taip pat ir vienas iš 12 Didžiosios Britanijos universitetų, gavęs 5 žvaigždžių QS Stars įvertinimą. Newcastle universitetas siūlo itin stiprias medicinos ir odontologijos krypties studijas, ir yra orientuotas į mokslinius tyrimus – priklauso Russel group, vienijančiai 24-is Didžiosios Britanijos universitetus. Ši universitetų grupė jungia geriausius šalies universitetus: 2017 net 3/4 visų mokslo tyrimams skirtų valstybės lėšų skirta šiems universitetams, ir nors jų absolventai sudaro tik 17% visų studijas Didžiojoje Britanijoje baigusių asmenų, net 61% visų universitetinio išsilavinimo reikalaujančių darbo vietų užima Russel grupės universitetus baigusieji.

Dar viena įdomi ir unikali Newcastle universiteto siūloma galimybė – Combined Honours – pagal liberaliųjų menų tradiciją vykdomos studijos, kuomet studentai gali rinktis iš 20 specialybių, patys susidėlioti norimą programą ir įgyti dvigubą ar trigubą diplomą. 2018 m. vykdytos studentų apklausos duomenimis, net 91% baigusiųjų šią programą, buvo patenkinti studijomis.

Pats Newcastle miestas – labai studentiškas ir jaukus, įsikūręs netoliese gražaus pajūrio. Universiteto padaliniai išsibarstę miesto centre, todėl galima sutaupyti transportui ir per kelioliką ar keliasdešimt minučių visur nueiti pėsčiomis. Pirmųjų metų studentams garantuojama vieta bendrabutyje, o vyresni studentai taip pat gali mėginti gauti bendrabučio kambarį arba rinktis iš kitų privačių variantų.

Lyginant su kitais miestais, pragyvenimo išlaidos Newcastle mieste – tikrai nedidelės, gauti studentišką darbą nėra sunku, o nemažai studentų renkasi pačio universiteto siūlomas darbo vietas, nes universitetas – puikus darbdavys, mokantis aukštą atlyginimą visiems savo darbuotojams. Be to, Newcastle universitetas siūlo savo studentams puikias galimybes ir pagalbą pradedant savo verslą. Viena iš šviežiausių sėkmės istorijų – universiteto absolventų sukurta Noveltea, kuriai vos per penkias dienas pavyko surinkti steigimui reikalingus 150 000 svarų.

Nori studijuoti Newcastle Universitete? Kreipkis į StudyUK ir 2020 m. rudenį pradėk studijas šiame puikiame universitete!

Registruokis nemokamai konsultacijai jau dabar

Karaliaus Mindaugo pr. 37, Kaune

biure

Telefonu, Messenger arba Skype

Online

Padedame visiems studentams iš Lietuvos nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos.