Studijuoti niekada nevėlu: Goldsmiths studentų patirtys

Studijos universitete dažniausiai prasideda po mokyklos ir baigiasi prasidėjus sėkmingai karjerai ar pasinėrus į šeimyninį gyvenimą. Tačiau vis daugiau žmonių renkasi studijas ir vyresniame amžiuje. Goldsmiths, University of London studentai dalinasi savo patirtimis – kaip sekasi pradėti ar grįžti į studijas kai tau jau – trisdešimt ar daugiau?

Karlas Thomas į aukštąjį mokslą grįžo 2013 m. Iš pradžių jis baigė Foundation in History kursą, tada tęsė bakalauro studijas, o jas baigęs – įstojo mokytis į Queer History magistrantūros programą. Karlą visada domino istorija ir politika, tačiau palikęs mokyklą vos šešiolikos, jis nesitikėjo kada nors tapti studentu. Be to, jam nerimą kėlė ir tai, kaip jis pritaps bendramokslių tarpe būdamas už juos gerokai vyresniu. Nepaisant visų abejonių, Karlas Thomas tapo Goldsmiths universiteto bendruomenės dalimi. Jis įsitraukė į įvairias universiteto veiklas bei buvo išrinktas į Studentų Atstovybę.

Karlo pasirinkta magistrantūros programa – pati pirmoji tokio pobūdžio programa visame pasaulyje. Studijuodamas Karlas darbavosi su Goldsmiths partnerinėmis institucijomis –  Bishopsgate Institute ir London Metropolitan Archives. Studijos praplėtė Karlo žinias, o taip pat padėjo įgyti pasitikėjimo savimi. Karlas turi negalią, todėl studijų metu jam padėjo du mentoriai, kurie rūpinosi tiek studijų dalykais, tiek ir Karlo savijauta.

“Labai džiaugiuosi savo pastaraisiais šešeriais metais universitete – tai tikrų tikriausias nuotykis! Rekomenduoju kiekvienam, kuris svarsto grįžti į studijas, tą ir padaryti – juk mokytis niekada nevėlu!” – sako Karlas.

Farida Momtaz į universitetą grįžo po penkiolikos metų pertraukos – būdama 33-jų. Pirmą kartą Farida studijas pradėjo 2002-aisiais, būdama nerūpestinga aštuoniolikmetė. Tuo metu ji pirmą kartą turėjo galimybę gyventi savarankiškai, toli nuo namų, todėl godžiai tyrinėjo naują ir nepažįstamą pasaulį – lankėsi vakarėliuose, todėl neskyrė pakankamai dėmesio studijoms. Magistrantūros studijas ji pradėjo visiškai kitaip – būdama 33-jų metų ir viena augindama du vaikus. Šį kartą Farida visą dėmesį sutelkė į mokslus, o vakarėliai jos visai nebedomino. Studijos Goldsmiths jai leido ne tik įgyti naujų žinių, bet ir paaugti kaip asmenybei bei išmokti tinkamai subalansuoti savo gyvenimą, prisiimti atsakomybę už save ir už kitus.

Didžiausias iššūkis Faridai buvo pačios studijos – ilgą laiką nebuvusi akademinėje aplinkoje, Farida jautė, jog turi dirbti gerokai daugiau ir sunkiau nei kiti studentai, kadangi buvo praradusi įgūdžius studijuoti. Nepaisant to, šiuos sunkumus ji sėkmingai įveikė ir šiuo metu džiaugiasi tuo, jog galėjo patirti universitetą ir kaip patrakusi aštuoniolikmetė, ir kaip brandi trisdešimtmetė.

Nori pradėti studijas praėjus ilgesniam laikui po mokyklos baigimo ar bakalauro laipsnio įgyjimo? Kreipkis į StudyUK – padėsime pasirinkti tinkamą universitetą ir pateikti visus reikalingus stojimams dokumentus!

Registruokis nemokamai konsultacijai jau dabar

Karaliaus Mindaugo pr. 37, Kaune

biure

Telefonu, Messenger arba Skype

Online

Padedame visiems studentams iš Lietuvos nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos.