Studijos UK: kur studijuoti, jei nori gyventi taupiai?

Norint įgyti kokybišką išsilavinimą užsienyje, vienas iš didesnių rūpesčių gali būti finansai. Studentiškas gyvenimas reikalauja išlaidų: reikia susimokėti nuomą, apmokėti sąskaitas, pirkti mokymosi priemones, maistą, o taip pat atskaičiuoti keliasdešimt svarų transportui bei pramogoms.

Kiek kainuoja studentiškas gyvenimas Didžiojoje Britanijoje ir kaip susidėlioti gerą biudžetą? Čia į pagalbą galima pasikviesti National Student Money apklausos rezultatus, kur tūkstančiai studentų dalinosi savomis patirtimis. Paskutinio tyrimo metu buvo apklausti 3385 studentai, o jų vidutinės mėnesinės pragyvenimo išlaidos buvo 807 svarai. Daugiausiai išleisti reikia apgyvendinimui, tuo tarpu kitos išlaidos – tikrai nedidelės: vidutiniškai per mėnesį studentas maisto produktams išleidžia 92 svarus, pramogoms – 49 svarus, transportui – 44 svarus, maistui išsinešti – 34 svarus, mobiliajam ryšiui – 17 svarų.

Tiek Lietuvoje, tiek ir Didžiojoje Britanijoje yra įprasta studijas derinti su darbu. Studentams rekomenduojama dirbti 20 valandų per savaitę, o atlyginimas Didžiojoje Britanijoje priklauso ne tik nuo miesto, darbo pobūdžio, bet ir nuo darbuotojo(s) amžiaus. Todėl net ir neturėdami jokios finansinės paramos iš artimųjų, studentai gali gyventi savarankišką gyvenimą ir padengti visas gyvenimo išlaidas. Šiuo metu minimalus valandinis atlyginimas 18-20 m. amžiaus jaunuoliams siekia 5,90 svarų, o 21-24 metų amžiaus – 7,38 svaro. Tuo tarpu Lietuvoje minimalus valandinis atlyginimas yra 3,39 €, tad britiški finansai dėl ryškaus atlyginimų skirtumų itin gąsdinti neturėtų.

Kiek išleidžia skirtingų univesitetų studentai? Žinoma, studijos ir gyvenimas Londone pareikalaus daugiausiai išlaidų. Mėnesiui reikėtų turėti apie 900-1000 svarų. Tolstant nuo sostinės, pragyvenimo išlaidos mažėja. Štai, pavyzdžiui, Birminghamo universiteto studentai vidutiniškai per mėnesį pragyvenimui išleidžia apie 827 svarus, Newcastle – 811 svarus, BIMM (Bristolis) – 772 svarus. Tuo tarpu Teesside universiteto studentams tereikia apie 699 svarų per mėnesį, University of East Anglia – apie 683 svarus. Todėl nepriklausomai nuo finansinių galimybių, studijos Didžiojoje Britanijoje gali būti prieinamos kiekvienam/ai!

Dar nežinai kur studijuosi 2020 m.? Kreipkis į StudyUK – padėsime pakliūti į geriausiai tau tinkantį universitetą!

Parengta pagal: Savethestudent.org ir Which?University.

Registruokis nemokamai konsultacijai jau dabar

Karaliaus Mindaugo pr. 37, Kaune

biure





Telefonu, Messenger arba Skype

Online





Padedame visiems studentams iš Lietuvos nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos.