Politikos studijos University of Essex: lietuvės Gabijos istorija

University of Essex – vienas iš pasaulinių politikos mokslų lyderių: 2020 QS World University Rankings politikos mokslai šiame universitete užima #33 vietą pasaulyje, 2019 m. The Times Good University Guide įtraukė Essex politikos studijas į pasaulio top 10, o 2014 m. pagal REF Mainstream Universities bei Times Higher Education reitingus buvo įvertintas kaip stipriausią politikos mokslų fakultetą Didžiojoje Britanijoje turintis universitetas.

Essex’o universitete studentai gali džiaugtis nenuspėjama pasaulio politika ir dirbti vardan geresnio rytojaus. Gyvenant sudėtingais laikais kai Didžioji Britanija palieka Europos Sąjungą, Donaldas Trumpas eina JAV Prezidento pareigas – tai pats geriausias metas rinktis politikos mokslus! Universiteto mokslininkai nagrinėja pačius įvairiausius klausimus: kodėl vienose vietose žemės drebėjimai atneša daugiau aukų ten, kur stipresnis organizuotas nusikalstamumas? Kaip galima nuspėti būsimas riaušes pagal mobiliųjų telefonų naudojimo aktyvumą? Kodėl vorų bijantys žmonės dažniau turi konservatyvias pažiūras? Klauskite Essex universiteto politikos mokslininkų – jie žino atsakymus!

Kaip atrodo politikos studijos University of Essex? Dalinamės interviu su šios srities studijas pasirinkusia lietuve Gabija.

“Essex’o universitete studijavau bakalaurą, o tada tęsiau magistrantūros studijas – pasirinkau MSc Conflict Resolution. Studijas Essexe pasirinkau todėl, kad norėjau išbandyti kažką naujo ir kitokio, nei siūlo mano gimtoji Lietuva. Be to, Essexo politikos mokslų fakultetas – vienas geriausių Didžiojoje Britanijoje. Pasiskaitinėjau universiteto mokslininkų tyrimus ir dar labiau panorau su jais susipažinti ir iš jų semtis žinių. Mano dėstytojai – nepaprastai protingi ir įtakingi savo srities specialistai.

Dar vienas universiteto pliusas – didelė lietuvių bendruomenė, tad jaučiausi čia jaukiai, bet kartu ir tarptautiškai.  Manau, kad University of Essex ženkliai prisidėjo prie mano asmenybės ir mano pomėgių formavimo: čia buvau įsitraukusi į įvairiausias veiklas, nes Essex suteikia galimybę tapti tuo, kuo nori būti, tačiau taip pat leidžia išlikti savimi.

Studijomis esu labai patenkinta: savo baigiamąjį darbą apie socialinę rūpybą rengiau bendradarbiaudama su Essexo savivaldybe – tai leido pritaikyti turimas žinias praktikoje. Studijų metu taip pat pasinaudojau galimybe išvykti vienerius metus studijuoti užsienyje – pasirinkau Madridą.

Mano pasirinkta bakalauro studijų programa buvo Tarptautiniai Santykiai, tačiau juos studijuodama itin džiaugiausi saugumo studijomis, todėl vedama susidomėjimo saugumu, derybomis ir konfliktų sprendimu, pasirinkau Conflict Resolution magistrantūros programą. Dauguma renkasi Master of Arts kryptį, tačiau aš pasirinkau Master of Science – sudėtingesnį kelią, kuriame reikia skirti daugiau dėmesio duomenų analizei. Studijų metu daug sužinojau apie smurtą, sukilimus, terorizmą ir kitas pasaulio aktualijas. Ši programa – labai nauja, ir ją siūlo gan nedaug universitetų. Jaučiuosi radusi naują sritį, kurios specialistų reikia daugeliui tarptautinių organizacijų. Tikiuosi, jog man pavyks įsidarbinti vienoje jų, sėkmingai spręsti konfliktus bei padaryti pasaulį taikesniu. Mano svajonė – dirbti su NATO, nes NATO šiuo metu skiria itin daug dėmesio Rytų Europai ir Lietuvai – norėčiau būti to dalimi.”

Norėtum studijuoti politikos mokslus Essex’o universitete? Kreipkis į StudyUK – padėsime išpildyti tavo svajonę!

Registruokis nemokamai konsultacijai jau dabar

Karaliaus Mindaugo pr. 37, Kaune

biure

Telefonu, Messenger arba Skype

Online

Padedame visiems studentams iš Lietuvos nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos.