Pasiruošk karjerai kino pramonėje – studijuok Anglijoje!

Lietuvoje kino pramonė atsigauna – čia filmuojama vis daugiau užsienio filmų. Vilnius filmuose virsta įvairiais pasaulio miestais – Amsterdamu, Kvala Lampūru, Stokholmu, Londonu ar net Tokiju. Vis dėlto kino pramonei augti dar labiau trukdo žmogiškųjų išteklių stoka: prodiuserio K. Drazdausko teigimu, techninių specialistų poreikis šiandien išlieka didelis, o Lietuvos mokslo įstaigos jų nerengia, todėl panašių profesijų žmonės turi adaptuotis prie kino specifikos.

Savo ateitį norintys sieti su kino pramone ar įgyti naujų kvalifikacijų žmonės gali rinktis studijas Didžiojoje Britanijoje: čia veikiantys universitetai siūlo daugybę įvairių programų, ruošiančių specialistus darbui su kino filmų kūrimu. Pristatome kelis tokius universitetus.

 

Falmouth universiteto dirbtuvės, kurių metu 15 studentų ir 4 profesionalūs kovinių filmų aktoriai mokėsi filmuoti kovines scenas.

Falmouth University

Šis kūrybinėse industrijose besispecializuojantis universitetas turi itin platų bakalauro ir magistro studijų pasirinkimą. Mokyklą baigę jaunuoliai gali rinktis aktorystės, animacijos ir vaizdo efektų, kostiumų dizaino, post-produkcijos, kino filmų kūrimo ar televizijos studijas.

Bakalauro diplomą turintieji gali gilinti savo žinias ir įgyti kino filmų ir televizijos specialisto magistro laipsnį arba nuotoliniu būdu studijuoti scenarijaus rašymą.

Brunel University

Stiprus Londono pakraštyje veikiantis Brunel turi stiprius ryšius su pramone, todėl čia studijuodami galite rinktis iš bakalauro programų su praktikos metais: gal suvilios kino ir televizijos studijos, kino filmų prodiusavimas, kino filmų prodiusavimas ir teatro studijos, kino filmų ir teatro studijos su anglų kalba, arba vaizdo efektų kūrimo studijos. Bakalauro laipsnį įgiję gali tęsti studijas ir mokytis kūrybinio rašymo.

UWE Bristol

Pagal 2020 m. The Guardian reitingus šio universiteto kino filmų kūrimo ir fotografijos studijos užima 3-iąją vietą Didžiojoje Britanijoje, o absolventų įsidarbinamumas – net 95 %. Čia galima studijuoti animaciją, kino filmų kūrimą, kino studijas, o baigus bakalaurą, tęsti animacijos magistrantūros studijas, gilintis į šiuolaikinę kino kultūrą, mokytis dokumentinių filmų ar gamtos dokumentikos filmų kūrimo meno.

Arts University Bournemouth

Daug studijų programų siūlo ir šis menų universitetas Anglijos pietuose, prie jūros. AUB dėstymo kokybė įvertinta aukso medaliu, o jo studentai gali krimsti vaizdo efektų, aktorystės, animacijos, kino produkcijos, kostiumo dizaino bakalaurą, o tada tęsti kino praktikos ar animacijos magistrantūrą.

University College Birmingham

Šis į praktiką orientuotas universitetas siūlo unikalias šukuosenų ir makiažo studijas. Šią specialybę įgijusieji darbuojasi su tokiais projektais kaip apie Birminghamo miesto gaujas pasakojančiu serialu “Peaky Blinders”, Steveno Spielbergo režisuotu mokslinės fantastikos filmu “Ready Player One”, o mokosi iš dėstytojų, kuriems teko dirbti net legendiniuose “Sostų karuose” (“Game of Thrones”).

Nori studijuoti su kinu susijusią specialybę Didžiojoje Britanijoje? Kreipkis į StudyUK! Padėsime išsirinkti universitetus, programas ir užpildyti visus stojimų ir finansų dokumentus!

Registruokis nemokamai konsultacijai jau dabar

Karaliaus Mindaugo pr. 37, Kaune

biure

Telefonu, Messenger arba Skype

Online

Padedame visiems studentams iš Lietuvos nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos.