Lietuviai renkasi studijas Falmouth universitete

Šiais metais nemažai būsimųjų studentų iš Lietuvos renkasi pietvakarių Anglijoje įsikūrusį menų ir kūrybinių industrijų studijų programas siūlantį Falmouth universitetą. Sužinokite kaip lietuviams sekasi čia studijuoti iš pirmų lūpų – dalinamės Populiariosios muzikos bakalauro studijas krimtusios Simonos Jareckaitės pasakojimu.

– Kodėl studijoms pasirinkote Falmouth?
– Universiteto tinklapyje paskaičius kurso aprašymą, tiesiog jį įsimylėjau. Taip pat susisiekiau su kitais jau studijuojančiais Fallmouth‘e ir išsiklausinėjau visų dominančių dalykų apie šį universitetą. Nutariau pamėginti čia įstoti ir interviu metu supratau, jog Falmouth yra būtent ta vieta, kur aš noriu būti – universitetas man paliko neišdildomą įspūdį.
– Ką manote apie Populiariosios muzikos studijų programą?
– Ji pranoko mano lūkesčius: programa skatina kiekvieną studentą būti kuo kūrybiškesniu bei padeda jiems vystytis ir augti kaip muzikantams. Labiausiai mane sužavėjo tai, jog dėstytojai tuo pačiu yra ir tavo draugai, todėl visada tau padės, duos patarimų ar pagelbės su studijų reikalais. Taip pat verta paminėti, jog visa universiteto muzikinė įranga yra prieinama bet kuriuo metu, o tai yra nepaprastai patogu!

– Ar dalyvavote kokių studentiškų organizacijų veikloje?
– Daug laiko leidau su draugais, kurie buvo įsitraukę į MARS (Metal and Rock Society) veiklą, kartais ir aš nueidavau į jų susirinkimus. Taip pat daug bendravau su kitais studentais iš užsienio šalių.
– Kaip leidote savo laisvalaikį?
– Kadangi mano gyvenime muzika yra nepaprastai svarbi, mėgaujuosi darydama viską, kas su ja susiję – ar tai būtų lankymasis karaoke baruose, ar koncertuose. Taip pat mėgstu leisti laiką su draugais, lankytis baruose ar grilinti maistą paplūdimyje. Nesu itin daug bendraujantis žmogus, tačiau mano draugai padėjo man išlįsti iš savo kokono ir daug dažniau pramogauti su kitais.
– Koks dalykas jums labiausiai patiko gyvenant Falmouth‘e?
– Ak, jų yra tiek daug! Falmouth’as turi nuostabią pakrantę ir gamtą. Vietiniai žmonės yra labai draugiški, o aplinka – nepaprastai saugi. Falmouth‘as yra tiesiog puiki vieta muzikantams, kadangi mieste yra tiek daug su muzika susijusių erdvių. Galiausiai, įvairiapusis miesto socialinis gyvenimas tiesiog tobulas čia gyvenantiems studentams. Nepaprastai pasiilgsiu pakrantės gamtos, malonių vietinių gyventojų ir beprotiškai fantasiškos bei meniškos Falmouth‘o atmosferos.
– Ar universitetas stengėsi jums padėti spręsti studijų metu iškilusias problemas?
– Sulaukiau labai daug pagalbos – to nesitikėjau. Kiekvieną kartą kai dėl ko nors apimdavo dvejonės, visada rasdavau man galintį padėti žmogų – ar tą, kuris man paaiškintų, kaip rašyti akademinį esė, ar tiesiog suteiktų emocinės paramos kuomet pasiilgdavau namų.
– Kokį patarimą duotumėte Falmouth‘e norintiems studijuoti jaunuoliams?
– Būkite savimi, būkite motyvuoti ir būkite kūrybingi. Nebijokite išeiti iš už komforto zonos ribų. Atskleiskite savo tikrąjį „aš“. Falmouth universitetas – puiki erdvė visiems kūrėjams, todėl nesikuklinkite ir tiesiog pameskite galvą dėl meno!

Norite studijuoti Falmouth universitete? Susisiekite su StudyUK – dokumentus stojimui galime padėti pildyti nors ir šiandien!

 

Registruokis nemokamai konsultacijai jau dabar

Karaliaus Mindaugo pr. 37, Kaune

biure

Telefonu, Messenger arba Skype

Online

Padedame visiems studentams iš Lietuvos nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos.