Kaip Brexit atsilieps studijuojantiems Didžiojoje Britanijoje?

Didžiajai Britanijai pradėjus išstojimo iš Europos Sąjungos procesą, kyla nemažai klausimų: o kas nutiks su universitetais, studentais ir studijomis? Ar britai nebenori, kad pas juos atvyktų studentai iš Europos Sąjungos ir kitų pasaulio šalių?

2016 m. spalį “Universities UK” atliktos apklausos duomenimis, 75% respondentų norėtų, jog Didžiojoje Britanijoje išliktų toks pats studentų iš užsienio skaičius arba netgi padidėtų. Tik 24% respondentų laikė iš užsienio atvykusius studentus imigrantais. Visi Didžiosios Britanijos universitetai laikosi vieningos nuomonės, jog ir toliau mielai priims tiek užsienio studentus, tiek ir dėstytojus bei tyrėjus. Daugiau nei 100 universitetų ir kitų mokslo įstaigų susijungė į iniciatyvą #WeAreInternational, kurios tikslas – siekti, jog Brexit nesumažintų Didžiosios Britanijos universitetų tarptautiškumo.

Dažniausias klausimas – ar pasikeis studijų kainos bei studijų finansavimo taisyklės? Šiuo metu aišku, jog 2018 m. rudenį į Didžiosios Britanijos universitetus pradėję stoti Europos Sąjungos studentai 2019 m. studijas pradės tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip ir iki Brexit laikų, t.y. studijų kaina ir paskolos sąlygos iš Europos Sąjungos valstybių į Didžiąją Britaniją atvykusiems studentams bus tokios kaip ir vietiniams britų studentams, ir 2023-iaisiais jie universitetus baigs dabar galiojančia tvarka. Vėliau nei 2019 m. studijas pradedančių studentų likimas priklausys nuo tolimesnių Brexit derybų, todėl kviečiame neatidėlioti studijų pradžios ir mokslus pradėti kitais metais!

Studijuoti Didžiojoje Britanijoje tikrai verta: čia veikiantys universitetai pasižymi aukšta dėstymo ir mokslinių tyrimų kokybe, o pasaulio universitetų top 10-uke yra net keturi Didžiojoje Britanijoje esantys universitetai. Pagal universitetų skaičių pasauliniame top 200 QS reitinge Didžiąją Britaniją lenkia tik JAV. Didžiosios Britanijos universitetai pritraukia studentų iš viso pasaulio – 2014/2015 m. čia studijavo ~436 000 studentų iš užsienio, iš kurių 124 000 atvyko iš Europos Sąjungos šalių. Pagal studentų tarptautiškumą Didžiosios Britanijos universitetai taip pat yra antri pasaulyje (po JAV).

Norite įsilieti į Didžiosios Britanijos universitetų gyvenimą ir pradėti čia studijas 2019 m.? Registruokitės konsultacijai su StudyUK!

Parengta pagal www.topuniversities.com informaciją

Registruokis nemokamai konsultacijai jau dabar

Karaliaus Mindaugo pr. 37, Kaune

biure

Telefonu, Messenger arba Skype

Online

Padedame visiems studentams iš Lietuvos nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos.