Kaip atrodo studentiškas gyvenimas Londone?

Londonas – bene labiausiai studentus viliojantis Didžiosios Britanijos miestas. Tad ko gali tikėtis ten studijuoti išvykę jauni žmonės?

Svarbiausi ir įdomiausi faktai apie Londoną

Gyventojų skaičius: 8 milijonai
Universitetų skaičius: 40
Studentų skaičius: apie 400 000
Tarptautinių studentų skaičius: apie 110 000
Kiek kalbų išgirsite Londone: daugiau nei 300
Muziejų skaičius: daugiau nei 170
Pietų kaina: 6-10 GBP
1 bokalo alaus kaina: ~5 GBP

Jei pavyko įstoti ar ketinate stoti į Londone įsikūrusį universitetą, tai tiesiog puiku! Didžiosios Britanijos sostinė – tai didžiulis burbuliuojantis daugiakultūris katilas, kuriame sukasi žmonės iš viso pasaulio, todėl čia nesunku pasijusti kaip namuose bet kam! O kaip Londone jaučiasi “šviežiai iškepti” studentai? Ar šis didžiulis miestas tėra tik slegiančios betono džiunglės, ar jame slepiasi kur kas daugiau?

Žinoma, gyvenimas Londone kainuoja nemažai – tai pats brangiausias miestas visoje šalyje. Čia per mėnesį pragyvenimas gali kainuoti apie 930 GBP (2018 m. duomenimis); daugiausiai iš šios sumos teks pakloti būstui – mėnesio nuoma vidutiniškai atsieina 515 GBP.

Nepaisant savo brangumo, Londonas pasižymi puikiu viešuoju transportu. Čia veikia metro, geležinkeliai, važiuoja tramvajai, autobusai, plaukia valtys ir netgi kyla funikulierius! Transporto bilietų kainos priklauso nuo kelionės laiko ir miesto zonų. Nors miestas – milžiniškas, tačiau iš vieno miesto taško nusigauti į kitą, kad ir kitame gale, įprastai netrunka ilgiau nei dvi valandas, kuo pasigirti gali tikrai ne kiekvienas didmiestis.

Nemažai studentų apsigyvena universitetų bendrabučiuose, tačiau Londone jų paklausa yra didesnė nei pasiūla, todėl kartais tenka ieškotis privačių apgyvendinimo paslaugų tiekėjų. O visas savo išlaidas studentai dažniausiai padengia derindami studijas su darbu: atlyginimai Londone yra gerokai aukštesni nei kituose miestuose, Londonas taip pat siūlo daugiau darbo galimybių, todėl net apie 76 % Londone studijuojančių jaunuolių dirba nepilnu etatu. Dažniausiai studentai įsidarbina viešojo maitinimo, svetingumo ir prekybos srityse.

Kuomet kalbame apie gyvenimo būdą ir kultūrą – Londonas yra visa ko sostinė. Daugybė puikių vietų nesunkiai pasiekiama viešuoju transportu, ir kiekvienas žmogus čia gali rasti viską pagal savo skonį bei kišenę – Londone veikia šimtai naktinių klubų bei keli tūkstančiai barų.

Mėgstantys apsipirkinėti, gali keliauti į garsius parduotuvių rajonus, esančius Oxford Street ir Regent Street, arba keliauti į vintažinių drabužių parduotuves Camden Town. Gurmanai gali keliauti į Borough Market – patį žymiausią maisto turgų mieste. Jis veikia septynias dienas per savaitę, tačiau pats didžiausias šurmuliavimas čia vyksta ketvirtadieniais ir šeštadieniais.

Tie, kas mėgsta leisti laiką muziejuose ir galerijose, gali apsilankyti South Kensington esančiuose Mokslo, Gamtos Istorijos ar Viktorijos ir Alberto muziejuose – į visus juos įėjimas nieko nekainuoja! Kiti populiarūs bei nemokami Londono muziejai – The British Museum, Tate Modern taip pat verti vizito. O tie, kas labiausiai mėgsta būti gryname ore, gali nuo betoninių džiunglių pabėgti į miesto centre plytintį Hyde ar Regent’s parką, ar į kitą žalią erdvę tolimesniuose Londono rajonuose.

Patirkite Londoną ir Jūs! Rinkitės studijas Didžiojoje Britanijoje! Registruokitės nemokamai StudyUK konsultacijai jau dabar!

Registruokis nemokamai konsultacijai jau dabar

Karaliaus Mindaugo pr. 37, Kaune

biure

Telefonu, Messenger arba Skype

Online

Padedame visiems studentams iš Lietuvos nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos.