Išskirtinės aukštojo mokslo tradicijos – Birmingamo universitete

Pasaulio universitetų top-100‘uke esantis The University of Birmingham savo istoriją skaičiuoja nuo 1825-ųjų metų, kai Birmingame buvo įsteigta Medicinos ir Chirurgijos Mokykla. Universitetu jis tapo 1900-aisiais metais. Birmingamo Universitetas yra vienas iš į tyrimus orientuotų britų universitetų tinklo Russel Group bei Universitas 21 steigėjų ir narių. Pagal studentų skaičių Birmingamo universitetas yra ketvirtasis visoje Didžiojoje Britanijoje: čia mokslą kremta virš 22 000 bakalaurantų ir virš 12 000 aukštesnių studijų pakopų studentų. Universitete studijavo buvęs britų Ministras Pirmininkas Neville Chamberlain‘as, o taip pat šio universiteto diplomą turi ir 11 Nobelio premijos laureatų.

Studijas Birmingamo universitete renkasi ir studentai iš Lietuvos. Antrame pagal dydį Didžiosios Britanijos mieste veikiančioje aukštojo mokslo įstaigoje studijavo vilnietės Ieva Česnulaitytė ir Austė Černiauskaitė: Ieva baigė tarptautinių santykių ir prancūzų kalbos studijas, o Austė mokėsi aplinkosaugos. Po studijų grįžusios į Lietuvą merginos 2015 m. įkūrė socialinį projektą „CoolŪkis “, kuriuo skatina žmones dalintis dirbamos žemės plotu, taip pat ir sodininkystės patirtimi bei žiniomis.

Šiuo metu doktorantūrą Florencijos universitete studijuojanti ir atsinaujinančią energetiką tyrinėjanti Agota Mickutė baigė studijas Birmingamo universitete. Visada žinojusi, jog studijuos inžineriją, Agota ilgą laiką negalėjo apsispręsti kurią jos šaką rinktis – civilinę ar energijos inžineriją. Jos dvejones išsprendė Birmingamo universitetas, mat jis pasiūlė jungtinę – civilinės ir energijos inžinerijos programą. Apsigyventi užsienyje Agotai nebuvo lengva: teko priprasti prie studijų ypatumų, išmokti gyventi savarankiškai, susirasti naujų draugų. Viską itin palengvino tai, jog Birmingamas ir jo universitetas – labai tarptautiški, todėl įsilieti į jo bendruomenę nėra sunku, o baigus studijas galima palaikyti draugystes ir ryšius su draugais visame pasaulyje. Dvi vasaras Agota stažavosi savo svajonių organizacijoje ARUP, kur ji galėjo ir įsidarbinti baigusi studijas. Vis dėlto Agota nutarė pasirinkti mokslininkės kelią.

Colmore Row gatvė Birmingame

Į Birmingamo universitetą vedė ir šiaulietės Justinos Sabaliauskaitės keliai: mergina pasirinko teisės ir kriminologijos studijas. Studijuodama Justina dirbo įmonėje „Off to Work“ – studijas ir darbą suderinti nebuvo itin sunku, nes paskaitos baigdavosi po pietų, o darbas prasidėdavo vakare. Dirbant 5-6 valandas per dieną uždirbtų pinigų pakako ne tik nuomai, bet ir kitoms studentiškoms išlaidoms. Po kiek daugiau nei pusmečio darbo Justina pakilo iki vadybininkės pareigybės ir ėmė pati rinkti savo komandą įmonės organizuojamiems renginiams. Gavusi Birmingamo universiteto diplomą, jį pasidės į šalį ir liks dirbti pramogų industrijoje.

Architektūros studijas Birmingamo universitete baigusi Agnė Selemonytė grįžo dirbti į Lietuvą, ir į Angliją grįžti neplanavo, tačiau sulaukusi skambučio iš Birmingamo miesto savivaldybės ir pasiūlymo prisijungti prie komandos, kuri užsiimtų miesto centro plėtra, nutarė jį priimti. Tokių pasiūlymų buvę studentai gali tikėtis, nes Birmingamo universitetas aktyviai bendradarbiauja tiek su valdžios įstaigomis, tiek su privačiu verslu, ir geriausius studijų rezultatus demonstruojantys studentai gali būti pastebėti ir pakviesti darbo pokalbiui. Taip Agnei ir pavyko įsidarbinti Birmingamo miesto savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus specialiste. Tokį darbą Lietuvoje Agnės manymu gauti būtų gerokai sunkiau – reikėtų ir ilgiau kopti karjeros laiptais, ir, veikiausiai, turėti įtakingų pažinčių.

Agnė aktyviai užsiima visuomenine veikla – Birmingame įsteigė Jungtinės Karalystės Lietuvių Jaunimo Sąjungos skyrių, ir turėdama daug patirties – ir kaip studentė, ir kaip darbuotoja – padeda čia atvykusiems jaunuoliams. Studijų laikais Agnei didžiulį įspūdį paliko studentų ir dėstytojų bendravimas: čia studentai ir profesoriai bendrauja kaip lygūs su lygiais, o Lietuvoje tokie dalykai vis dar neįprasti.

Norite studijuoti britiškame universitete ir patirti kitokias aukštojo mokslo tradicijas? Studijuokite Birmingamo universitete! Į jį išvykti Jums padės StudyUK. Registruokitės konsultacijai jau šiandien!

 

Registruokis nemokamai konsultacijai jau dabar

Karaliaus Mindaugo pr. 37, Kaune

biure





Telefonu, Messenger arba Skype

Online





Padedame visiems studentams iš Lietuvos nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos.