Darbo galimybės

Studijuodami Didžiojoje Britanijoje studentai gali nesunkiai suderinti mokslus su darbu, o ir galimybių įsidarbinti ilgai ieškoti netenka – šios valstybės darbo rinkoje studentų laukia tūkstančiai darbo pasiūlymų. Studijų metu studentams rekomenduojama dirbti iki 20 valandų per savaitę, o atostogų metu dažnas įsidarbina ir pilnai darbo dienai. Darbui tiek studijų, tiek atostogų metu darbo viza ar kiti specialūs leidimai dirbti Didžiojoje Britanijoje studijuojantiems Lietuvos Respublikos piliečiams nereikalingi.

Dirbdami studijų metu studentai užsitikrina finansinį saugumą ir dalinę arba visišką nepriklausomybę nuo savo tėvų. Minimalūs užmokesčio įkainiai pateikiami žemiau esančioje lentelėje, tačiau daugeliui studentų pavyksta gauti tokius darbus, už kuriuos mokamas ir aukštesnis atlygis už nurodytą minimalų.

Minimalus atlygis už darbo valandą Didžiojoje Britanijoje priklauso nuo amžiaus:

 Vyresniems nei 25 metųNuo 21 iki 24 metųNuo 18 iki 20 metųJaunesniems nei 18 metų
Min. valandinis atlygis8.21 GBP7.70 GBP6.15 GBP4.35 GBP

Padėti rasti darbą studentams padeda ir kone visuose universitetuose įsikūrę karjeros centrai, bendradarbiaujantys su darbdaviais ir tarpininkaujantys sutvarkant įdarbinimui reikalingus dokumentus. Dažnai savo studentus įdarbina ir pačios aukštosios mokyklos, sukuriančios darbo vietų bendrabučiuose, bibliotekose, administracijos skyriuose, kur studentai dirba pagalbininkais, asistuoja vyresniems kolegoms.

Darbas studijų laikotarpiu – tai ne tik galimybė užsidirbti pinigų ir dalinai, o kai kuriais atvejais ir pilnai padengti pragyvenimo svečioje šalyje išlaidas, bet ir neįkainojama praktinė patirtis bei pirmieji žingsniai būsimosios karjeros link. Pačių uždirbti pinigai suteikia studentams pasitikėjimo savimi, savarankiškumo jausmo, bet svarbiausia – daugiau laisvės patirti visus Didžiosios Britanijos siūlomus privalumus: keliaujant pažinti šią visomis prasmėmis turtingą šalį, jos milžiniškus didmiesčius ir neįtikėtino grožio gamtą, dalyvauti labai įvairiame kultūriniame gyvenime, kartu su bendraminčiais iš viso pasaulio patirti nepamirštamų įspūdžių.

Registruokis nemokamai konsultacijai jau dabar

Karaliaus Mindaugo pr. 37, Kaune

biure

Telefonu, Messenger arba Skype

Online

Padedame visiems studentams iš Lietuvos nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos.